מנשה שאתי
מנהל מחלקת הביטחון
053-7731125
 

צוות צח"י הוא גוף האמון על ההפעלה של המרכיבים הפועלים  על מנת לסייע לפרט, למשפחה ולקהילה בכל אירוע חירום  המתרחש בישוב. הצוות פועל על בסיס מקצועי התנדבותי, מאויש בעובדי המזכירות ותושבים מתנדבים אשר הוכשרו למטרה זו.​

צח''י הינו צוות חירום יישובי – צוות אשר נכנס לתמונה כל אימת שקיימת התרחשות חריגה ביישוב - מכל מין וסוג.
כחלק מהפקת לקחים ממלחמת לבנון הראשונה ומאירועים נוספים, קבע פיקוד העורף כי ההתמודדות המקומית, נכון שתהיה בכלים הקהילתיים, ככל שניתן ומכאן התרחב הסיפור.

כמובן שבאירועי חירום שבשגרה ואף במצב של מלחמה מתמשכת מנהלת היישוב היא זו שמובילה את הפעילות ולצידה צוות המתנדבים. יחד עם זאת, בהתרחשות חריגה ובלתי צפויה, בה עלולים חברי המנהלת להיות לא זמינים או מנותקים מיכולת הגעה, אז הפעילות היישובית מבוססת על הצח''י ההתנדבותי בלבד.

ההגדרה של התרחשות חריגה הינה מגוונת – החל באירועים ''מקומיים'' הנוגעים ליישוב בלבד כגון היעדרות מי מבני היישוב, אירוע חריג למשפחה ביישוב דרך אירועים אזוריים כגון: נפילת קו מתח גבוה וניתוק תשתיות בסיסיות לזמן ממושך, רעידת אדמה משמעותית ועד חו''ח מלחמה בה מותקף העורף.

מטבע הדברים ההתארגנות לכל אחד מהתרחישים שונה הן מבחינת הצרכים והן מבחינת ההשלכות שלה על חברי היישוב אולם ככל שננתח מראש כל אחד מהמקרים ונכין תכנית פעולה טנטטיבית, כך יקל עלינו להתמודד עם סיטואציות בזמן אמת, ובעיקר כשחברי הצוות מבינים ומודעים לתפקידם.

המתנדבים בצוות מחולקים על פי  תחומי התמחות וכישורים למחלקות השונות המרכיבות את זרוע הישוב בטיפול באירועי חירום.

מחלקת הרווחה מטעם צוות צח"י אמונה על סיוע רגשי ותמיכה נפשית בשעת חירום לפרט, למשפחה ולקהילה.
לצורך  כך נדרש הצוות להכין "תיקי תושב" אשר יכללו פרטי מידע היכרחיים על בני המשפחה אשר יש בהם בכדי לסייע רבות בשעת חירום.

אנו מבקשים למלא את הטופס

ניתן לשלוח אלינו בחזרה לכתובת מייל [email protected]

הטפסים ישארו חסויים וישמשו לצורכי חירום בלבד.

קישור לאתר פיקוד העורף​​

קישור למחלקת ביטחון מועצה אזורית שומרון​