צוות הצלת חיים אשר מתבסס על כ- 15 מתושבי היישוב, חלקם פארמדיקים וחלקים האחר נהגי אמבולנס שהוכשרו במסגרת קורס מד"א במהלך השנה האחרונה.

צוות זה צוייד בציוד מתקדם להצלת חיי אדם שכולל בתוכו מכשירי דפיבירילייטור, תרמיל החייאה אפודי חובש/פארמדיק בלון חמצן ועוד.
כמו כן נקבעה שיטת הפעלה לצוות, אשר חבריו צויידו במכשירי ביפר ומופעלים על ידי מד"א, ארגון הצלה יו"ש.

הצוות פועל במסגרת ארגון הצלה יו"ש ומנוהל על ידי תושב היישוב פארמדיק יאיר כהן.

בהזדמנות זו אנו מודים לגב' גרו וונצקה תושבת נורווגיה אשר תרמה את הציוד החיוני הזה המאפשר לצוות זה לתת מענה בעת הצורך ועד להגעתו של אמבולנס ובכך לתרום תרומה מכרעת בשמירה על הערך העליון שהיינו הצלת חיי אדם.

בתאריך 21/1/09 נתרם מכשיר דפיברילטור מדגם: LPK500 של חב' מדטרוניק. 
המכשיר נתרם לזכרם של ירון ואפי אונגר הי"ד ע"י משפחת אונגר תושבי הישוב.

קליטת דפיברילטור בישוב מהווה התקדמות משמעותית ברמת התגובה הרפואית המיידית, שכן בכל דקה החולפת מרגע דום לב המלווה בפרפור חדרים שאינו מטופל ע"י החייאה ודפיברילטור, יורדים סיכויי ההישרדות של הנפגע בכ- 7% עד 10% (ACLS2005).

בעבר היה השימוש בדפיברילטור נחלתם של צוותי רפואת חירום בלבד.
היום, לאור המלצות של ה- A.H.A (איגוד רופאי הלב האמריקאי) הטיפול בדפיברילטור הינו בעל המלצה בדרגה הגבוהה ביותר בעולם הרפואה - CLASS 1, לכל מבוגר מחוסר הכרה, ללא נשימה וללא דופק.
לאור ההמלצה הנ"ל חל שינוי ניכר בפריסת מכשירי דפיברילטור בעולם המערבי וגם בישראל וכיום אפשר למצוא מכשירים מסוג זה ברכבת ישראל, מטוסים וקניונים.
במסגרת קליטת המכשיר, צוותי החירום ביישוב עברו השתלמות והוכשרו לתפעלו בעת הצורך.

 אנו בדיעה, כי בעקבות קליטת המכשיר תיגבר באופן משמעותית תחושת הביטחון של התושבים שברגעי אמת יוכלו לקבל את הטיפול המתקדם ביותר בזמן הקצר ביותר.

דרכי ההתקשרות לגורמי ההחייאה וההצלה בשעת הצורך הינו מוקד - 101​

הדגמה לתלמידים - עזרה ראשונה לפצוע...